Óvodánkról

Óvodánk arculata

Óvodánk Dunaszerdahelytől egy kilométerre lévő, mintegy 1600 lélekfőt számláló, kis falucskában található. A hodosi óvoda olyan oktatási-nevelési intézmény, amely egész és félnapos iskolás kor előtti művelődést nyújt a három-hat éves gyermekek, és a kötelező iskolalátogatás megkezdését elhalasztott gyermekek számára. Két magyar tanítási nyelvű csoporttal működünk, melyek a Tarkaszárnyú Pillangó és a Hétpettyes Katicabogár nevet viselik.

Óvodánk az 1970-es évek elején nyitotta meg kapuit. Az elmúlt évek folyamán sor került az épület külső felújítására, a nyílászárók, radiátorok, kazán és az elektromos vezetékek cseréje is megvalósult. Az óvoda mellett működő szülői munkaközösség jótékonysági vásár megrendezésével, jövedelemadójuk 2%-nak felajánlásával és szponzori támogatásokkal egyaránt hozzájárul ahhoz, hogy a csoportszobák berendezése, felszereltsége és a játékkészlet folyamatosan megújuljon. Óvodánk pedagógusainak szervezésében éről évre megrendezésre kerül Jótékonysági Óvodabálunk, amelynek bevételét óvodásaink környezetének szépítésre, óvodai programokra, előadásokra, exkurziókra fordítjuk. Tágas óvodaudvarral rendelkezünk, amely optimálisan szolgálja a gyermekek mozgásigényének kielégítését és fizikai erőnlétük fejlesztését.

Pedagógiai munkánk a gyermekek iránti szereteten és bizalmon alapszik, de ugyanilyen fontos az érzelmek és gondolatok szabad kinyilvánítása, a gyermekközpontúság, a szülőkkel és a gyermekekkel való nyitott kommunikáció. Az oktatási-nevelési folyamatot új elemekkel, innovatív munkaformákkal és oktatási módszerekkel gazdagítjuk, így fejlesztjük a gyermeki személyiséget az egyéni adottságok tükrében. Mesékkel, versekkel, zenével, mozgással, tánccal és változatos képzômûvészeti tevékenységekkel a kultúra és a mûvészetek iránti vonzalomra neveljük a gyermekeket. Óvodásaink képzőmûvészeti alkotásaikkal kimagasló eredményeket érnek el, mint külföldi, mint belföldi rajzpályázatokon. Fontosnak tartjuk a könyv, az anyanyelv megszerettetését, de hangsúlyt fektetünk kommunikatív kompetenciáik fejlesztésére államnyelven is, mindezt játékos formában. Élményekben gazdag programokkal, tanulmányi kirándulásokkal, színház- és könyvtárlátogatásokkal színesítjük óvodánk mindennapjait. Közös akciókat szervezünk a szülőkkel, és színvonalas műsorral készülünk minden jeles ünnepre. A szántóföldeken, a mezőn és a közeli kis erdőben tett séták teret nyitnak az önálló tapasztalatszerzésre, az élmények általi tanulásra, a természet élővilágának megismerésére, amellyel a gyermekek természetszeretetét tápláljuk és a természetvédelem fontosságára neveljük őket. A délutáni érdekköri tevékenységek az óvodán a szülők és a gyermekek igényei szerint folynak.

• Magyar Nyelvű Óvoda MŠ s VJM
    930 16 Hodos 314 Vydrany 314